Фахівці дали прогноз по наповненню Кременчуцького водосховища

Серед громадськості області не вщухає інтерес до наповнення Кременчуцького водосховища, тому Черкаське РУВР вважає за потрібне зробити певні коментарі на цю тему й надати прогнози.

 IMG_0098

Насамперед констатуємо, що наповнення водосховища відбувається згідно прогнозованих показників водності Дніпра та його приток та забезпечення безаварійного пропуску паводку, все залежить від кількості води, яка буде надходити. Водосховище умовно поділяється на дві частини: озерну (від Черкаського мосту вниз за течією до Кременчуцької ГЕС) і річкову (від Черкаського мосту угору до Канівської ГЕС). У річковій частині вода може підійматися стрімко, в озерній  – через термін добігання.

Час добігання води у верховій частині водосховища при довжині суднового ходу від Канівської ГЕС до Черкаського мосту 60 км і середній швидкості течії 0.8 м/с становить близько 21 години (20,83).

У річковій частині через невелику ширину русла рівень води може коливатися до 1,5 м протягом доби. В даний час відбувається наповнення водосховища, порядок якого визначається величиною об’єму припливу в умовах проходження весняної повені.

Необхідно зазначити, що всі галузі-учасники водогосподарського комплексу висувають до режиму роботи водосховища численні і часто протилежні вимоги. Як-от: в першу чергу необхідно без збитків для населення і сільського господарства забезпечити пропуск паводку, створюючи для цього вільний об’єм і в той же час не завдати шкоди рибництву і зняти пікові навантаження на енергосистему України.

Добове регулювання стоку обмежується за умовами нересту риби середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі ГЕС не більше ніж 1,5 м у період з 4 квітня по 9 червня.

Станом на сьогодні збільшений приплив із верхів’я Дніпра, із його лівих приток. Витрати складають 3500 м3/с по Канівській ГЕС та 1800 м3/с по Кременчуцькій ГЕС.

Виходячи з цього, управління прогнозує, що наповнення водосховища буде здійснюватися близько місяця. І в середньому рівень води підійматиметься на 6-8 см на добу. При збільшенні притоку час наповнення водосховища може бути іншим, залежно від надходження води до Кременчуцького водосховища та скиду води через Кременчуцьку ГЕС.

Джерело: ПРОЧЕРК